Novinky RC

29.06.2011 13:38

 Obrázok

The Dirt Nitro Challenge 2011 - kvalifikácia 1/8 Truggy

Práve v týchto dní prebieha prestížny pretek s názvom „The Dirt Nitro Challenge“. Už z názvu nám vychádza, že sa bude pretekať v kategóriach 1/8 Nitro Buggy a Truggy.

XRAY XT8E - 1/8 Electric Truggy – Prototyp

Elektrické Truggy alebo Buggy sa stali veľkým hitom vo svete RC aut. Ihneď si táto kategória našla svojich priaznivcov. Mnohé firmy začali svoje pôvodne Nitro modely upravovať na “električky“. Rovnako aj Xray nemôže byť pozadu a vytvoril zatiaľ prototyp truggyny XT8E. Ďalšie informácie o podvozku nie sú zverejnené, iba pár promo obrázkov. 

Veľtrh v Norimbergu 2011 - Buggy od firmy RB

Tak a máme tu prvé novinky, ktoré sa objavili na veľtrhu hračiek v Norimbergu prebiehajúci v týchto dňoch. Áno, áno firma RB začala vyrábať aj kategóriu Buggy. Je to celkom pekne prekvapenie. Buggy vyzerá celkom dobre no myslím si, že nie je určený pre pretekárov ale skôr pre hobby jazdcov.  Samozrejme o ďalších novinkách vás budeme informovať.

RB produkty 2011 .12 & MT motory

 RB Concept TOURING T11RS 2.11ccm

Motor T11RS patrí k najlepším v tejto kategórii aký firma RB vyrába, V motore sú použite všetky dostupne technológie pre motory RC. Čierna potiahnutá kľuková skriňa, ručne vyladený 11,9 mm kľukový hriadeľ a mnoho ďalších technických riešení, aby tento motor disponoval veľkou silou a spoľahlivosťou. 

Novarossi motory .21

Začiatok februára je typicky pre uverejňovanie noviniek zo sveta RC modelov. Veľtrh v Norimbergu je pravým miestom na prezentáciu svojich nových produktov pre rok 2011. Novarossi má dva nové motory - 'Bonito.21-7XLB' a 'Plus.21-4TT'. Novarossi zverejnilo, že sa sústredilo hlavne nato aby motor bol ešte ľahší, čím sa znížilo ťažisko. Bonito and Plus.21-4TT majú nanovo navrhnutú vložku, skriňu motora, tesnenia – vylepšenia prispeli k zlepšeniu krútiaceho momentu a zmenšili spotrebu paliva. Motor 'Bonito' nahradí 'Toro Nero' a 'Plus.21-4TT' nahrádza 'Plus21-4T'.

Team Losi 8ight 2.0 RTR

Firma Team Losi vydala RTR verziu svojej novej buggy 8ight 2.0 . Model je určený pre začínajúcich pretekárov a je kompletne zložený a pripravený na jazdu. Buggy je vybavená motorom s označením Losi 350. Motor má obsah 3.5 ccm a poskytuje vynikajúci výkon.

Prvé buggy od HPI !!!

Keď niekto povie HPI väčšinu RC maniakov napadne premakaný monster truck Savage a všetky jeho kolekcie. Prípadne celá rada nitro a elektro stadiumov. Toto majú zmeniť tri nové modely buggy. Obidva dostali nezvyklé mená a to Trophy 3.5, Brama 10B a Brama 18B. 

 Zdroj:https://rcauto.webtip.sk

Novinky neboli dlho aktualizované pre nedostatok času a informácii.